idea

wesprzyj3

Zobacz Anioła – kliknij i obajrzyj zwiastun.

„Zobacz Anioła” to akcja na rzecz produkcji filmu dokumentalnego o Świętym Michale Archaniele. Ten Święty patron Kościoła Powszechnego dla wielu chrześcijan znany jest mało, albo wcale. Chcemy zrealizować film dokumentalny, który pomoże zmieniać tę sytuację.

Anioł pomaga Ci codziennie. Dziś Ty pomóż Aniołowi. Wpłać darowiznę i „Zobacz Anioła” !
Fundacja Świętego Michała Archanioła w Krakowie, 31-999 Kraków ul. Godebskiego 49A

Bank BGŻ BNP Paribas Oddział w Krakowie, os. Kazimierzowskie 36

nr konta:  70 2030 0045 1110 0000 0385 1200

w tytule wpłaty prosimy wpisać: ”darowizna na cele statutowe” z dopiskiem „ZOBACZ ANIOŁA”

 

Kim jest Święty Michał Archanioł ?  Jest najpotężniejszą po Bogu i Matce Bożej istotą wszechświata. Najdoskonalszym w miłości duchem czystym, którego Pan Bóg ustanowił wodzem wszystkich Aniołów. Wszechmogący dał  Świętemu Michałowi  wyraz swojego zaufania powierzając mu opiekę nad ludem Bożym. Archanioł Michał nieustannie działa w imieniu Boga rozporządzając Jego potęgą. Będąc w bliskości Stwórcy cieszy się on najwyższą łaską wśród Aniołów Bożych. Jest przewodnikiem dusz, które opuszczają życie doczesne i przechodząc do życia wiecznego. Dostąpi godności sędziego na Sądzie Ostatecznym. Znaczenie  jego imienia – w języku  hebrajskim Mika`El –  Któż jak Bóg,  według współczesnych biblistów może mieć swoje źródło w słowie jakal, co oznacza; zwyciężać, być potężnym.

Głosimy wielkość Świętego Michała Archanioła, ale ciągle zbyt mało o nim wiemy. Chcemy to zmienić, chcemy nakręcić o nim film dokumentalny, który da nam wszystkim świadomość tej wspaniałej osoby świata Aniołów Bożych. Chcemy, aby film opowiadając o Wodzu zastępów Niebieskich, uświadomił nam, że Pan posyła go ludziom na czasy w których żyjemy.

„Ta walka przeciwko złemu duchowi, która znamionuje Świętego  Michała Archanioła, toczy się także dzisiaj, ponieważ zły duch wciąż żyje i działa w świecie. Rzeczywiście zło, które w nim jest widoczne, nieład, który spotyka się w społeczeństwie, niespójność człowieka, wewnętrzne pęknięcie, którego jest ofiarą, są nie tylko następstwami grzechu pierworodnego, ale także skutkiem niegodziwego i mrocznego działania szatana”.Te słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 1987 roku,  do wiernych zgromadzonych we włoskim  sanktuarium Świętego Michała Archanioła  na  Monte Sant` Angelo, mają nam przypominać o zagrożeniu ze strony złego ducha. „Diabeł, jak lew  ryczący krąży szukając kogo pożreć.” 1P 5.8  Pan Bóg w swoim planie daje nam kogoś, kto będzie nas wspomagał w walce.  Przeciw zasadzkom złego ducha winniśmy wzywać bohatera filmu, który chcemy zrealizować. Abyśmy mogli zrealizować ten plan potrzebne są również środki finansowe. Liczymy na hojność serc tych, do których dotrze nasz przekaz, bo dzięki tym sercom zrealizujemy film.